#2016-01-26 04:41:14 

WenusToJa

Użytkownik

Syn jest moim drugim dzieckiem. Jak się okazuje jest zupełnie inny od córki, którą urodziłam pięć lat temu. Różnica polega przede wszystkim na sposobie zachowania. Obecnie mam problem z jego karmieniem. To prawdziwa droga przez mękę i tak naprawdę to szukam pomocy wśród innych mam, które także mają problem z karmieniem dzieci. Proszę o wasze rady na temat karmienia niemowlaka.
#2016-01-26 07:30:30 

33Joasia

Użytkownik

Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Ty sama powinnaś wyczuć najlepiej, dlaczego twój maluch nie chce jeść. Brak apetytu u niemowlaka może być spowodowany czynnikami zewnętrznymi, ale może też mieć swoje źródło w złym stanie zdrowia. Na początku jednak skupiłabym się na dostosowaniu pory jedzenia do wymagań malucha. Na pewno nie dawaj mu jeść jeśli nie woła.
#2016-01-26 08:48:57 

Qskowa

Użytkownik

Z tym zawsze mieliśmy problem. Syn praktycznie ciągle płakał i zawsze chciał być karmiony. Dopiero wtedy się uspokajał i zasypiał. Stan ten uległ zmianie doppiero wtedy, gdy wprowadziłam do jego diety stały pokarm, no ale do tego czasu trzeba było się sporo namęczyć.
#2016-01-26 10:20:21 

Riksza

Użytkownik

Jest jeszcze druga strona medalu, kiedy niemowlę nie chce ssać pierś. Wtedy trzeba dziecko zachęcić do spróbowania pokarmu. A może przyczyną są zbyt krótkie sutki matki. Można skorzystać z nakładek na piersi, które dają możliwość odpowiedniego uchwycenia piersi przez dziecko. Można też odciągać mleko i próbować dawać pośrednio przez butelkę.
#2016-01-26 12:16:15 

Barebiuk

Użytkownik

Jeśli już przejdziesz na butelkę, to o raczej nie ma już mowy o powrocie do naturalnego karmienia. Z doświadczenia mojej rodziny pamiętam, że jednym z powodów, dla którego dzieci nie chciały jeść, było mleko mojej żony. Po prostu było go bardzo mało i dziecku nie starczało na okres od karmienia do karmienia. Szybko więć przeszliśmy na mleko sztuczne, które obecnie jest bardzo dobrej jakości. Niektóre osoby pewnie powiedzą, że mleko matki jest najlepsze, ale jeśli nie ma innego wyboru to trzeba podjąć tą trudną decyzję.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015