#2016-10-25 01:06:47 

Welonka

Użytkownik

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące ekspresu do kawy. Mam właśnie nowy i chcę o niego dobrze zadbać. Wyczytałam gdzieś, że najlepiej używać do niego oczyszczonej wody no i zaczełam się zastanawiać, jak ją sensownie oczyścić. I tutaj mam kilka pomysłów po przejrzeniu oferty kilku sklepów internetowych. 1 – zamontować dobry filtr wewnątrz ekspresu, 2 – filtrować w dużym dzbanku i nalewać z tego dzbanka, 3 – używać specjalnych tabletek czyszczących. Ktoś stosuje jakąś z metod? Co jest najskuteczniejsze?
#2016-10-25 02:13:19 

Piesio

Użytkownik

Ja mogę szczerze polecić ogólnie stosowane filtrów dzbankowych. Mam takie i w domu i w pracy, bo po prostu wolę sobie ekonomicznie oczyścić kranówkę, niż ciągle kupować butelkowaną. Gdybym miał ekspres, to po prostu bym przelewał taką wodę bo ona już jest porządnie przefiltrowana. Używam filtra do wody firmy Dafi, jeśli jest pani ciekawa.
#2016-10-25 04:41:14 

Awangarda

Użytkownik

Znaczy ogólnie super jest filtrować sobie kranówkę w dzbanki i też tak robię, ale przefiltrowanie wody to nie jest wystarczająca ochrona ekspresu do kawy. Moim zdaniem tabletki do ekspresu są konieczne, jeśli się chce go zachować w dobrym stanie. Ja na zmianę wrzucam co jakiś czas czyszczące i odkamieniające. Razem bardzo dobrze działają, bo w środku nie widać brzydkiego osadu i jestem pewna, że kawa nie zawiera jakichś świństw.
#2016-10-25 05:41:19 

Penelopa

Użytkownik

To ja już chyba zapełnię komplet kategorii ;) Mam do ekspresu filtr od Jura zamontowany wewnątrz maszynki i uważam, że się świetnie sprawdza. Wcale nie kosztował wiele, a od razu wyczułam różnicę w smaku, już nie jest taki metaliczny jak wcześniej…
#2016-10-25 07:35:49 

Riksza

Użytkownik

W moim ekspresie też mam zamontowany filtr i jeszcze do tego regularnie czyszczę tabletkami. Moim zdaniem nie ma co na tym oszczędzać, bo sprzęt był bardzo drogi i nie chcę, żeby się stał bezużyteczny. Lepiej zapobiegać wszystkimi środkami, niż wymieniać całe urządzenie
#2016-10-25 08:45:16 

ZłyON

Użytkownik

Podpisuję się pod koleżanką powyżej. Najlepiej i filtrować i dodatkowo używać porządnych tabletek od czasu do czasu. Ekspres to jest coś o co się opłaca dbać.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015