#2016-11-30 04:07:33 

Papilotka

Użytkownik

Mam pytanie i chyba tylko tu znajde pomoc. Otóż kupiłam dom na wsi, daleko od cywilizacji bo tak chciałam. Ostatnio przyszedł do mnie kominiarz, bardzo miły człowiek, pogadaliśmy troche i doradził mi żeby docieplić dom. Rzeczywiscie na ogrzewanie zimą wydaje dużo, palę też w kominku i z trudem udaje mi sie utrzymać 21 stopni. To chyba coś nie tak prawda? Więc czym dociepla się domy i jak się do tego zabrać? Poproszę o informacje na ten temat. Pozdrawiam.
#2016-11-30 04:28:11 

ZizaIzan

Użytkownik

No to naprawdę niewesoło bo 21 stopni powinnaś mieć na pstryknięcie palcami. Jaki to dom drewniany, murowany? Stary nowy? Napisz coś wiecej bo nie wiem co ci doradzić?
#2016-11-30 04:56:33 

Riksza

Użytkownik

Do ocieplenia domu najkorzystniej wychodzi wziąć sobie sprawdzoną firmę. U mnie było podobnie przed remontem. Pierwszą zimę mąż nazwał frontem wschodnim bo mróz był tak niesamowity że pojechaliśmy się ogrzać do moich rodziców :P. Zdarza się... Jak tylko pojawilasiemozliwosc to wynajelismy te firme - https://ebcs.com.pl/termoizolacja/. Polecił kolega z pracy mojego meza i rzeczywiscie nie ma powodów do narzekań. Dom jest o wiele cieplejszy, a za robociznezapłacilismy bardzo mało w porównaniu do innych fachowców.
#2016-11-30 05:44:53 

Papilotka

Użytkownik

Dziękuję za odpowiedzi. Dom jest stary, murowany – czy w takim przypadku tez mogewynajac te firme? Wazne ze nie biorą dużo bo po zakupie moje mozliwosci finansowe są delikatnie ujmując nieduże, pzdr.
#2016-11-30 08:40:07 

Riksza

Użytkownik

Możesz bez problemu bo u mnie była taka sama sytuacja. Wiem jak jest po kupnie domu ale ten wydatek po prostu trzeba ponieść bo dobre ocieplenie bardzo szybko Ci się zwróci. Mogesiemylic bo juz sporo minelo ale na braku ocieplenia traciłam ponad 30% ciepła, albo jakos tak.
#2016-11-30 10:17:19 

ZizaIzan

Użytkownik

Nie za dużo troche? 30% to tak jakby nie bylo okien...
#2016-11-30 12:11:21 

Barebiuk

Użytkownik

Kolego, jakby nie było okien to bedzieokolo 100 :). Przed ociepleniem rachunki wygladaly podobnie ale dla mnie najwazniejsze jest to ze w koncuoszczedzam. Na opal wydaje teraz o wiele mniej a jak sie grzeje gazem to kazdy grosz sie liczy :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015