#2018-02-18 19:17:15 

Bydgoszczanin

Użytkownik

może ktoś już instalował coś takiego jak reflektor na szynoprzewodzie i wie jak to zrobić, a przynjamniej bedzie potrafił podpowiedziec, od czego zaczać. Chciałem coś takiego zrobić u siebie w piwnicy w domu, bo zamierzam urządzić w niem mini warsztat i zastanawiam się jak podejść do tematu.
#2018-02-18 22:06:49 

Kutryk

Użytkownik

Czy to musi być szynoprzewód czarny? Wiesz, że on będzie od razu odznaczał się na suficie, bo tego typu rzeczy są do instalacji natynkowej? Co do samej instalacji to nic trudnego. Szynoprzewody najczęściej wykonane są z blachy stalowej – tutaj masz linka to takiego szynoprzewodu https://www.ultra-elektro.pl/oswietlenie-szynowe-led/692-szynoprzewod-track-2m-black.html, więc bez problemu możesz je nawiercać i przykręcać do sufitu, ewentualnie do zabudowy sufitowej. Instalujesz je w tych miejscach, do których chcesz doprowadzić oswietlenie no i podpinasz pod przewody elektryczne wyprowadzone na suficie – instalacja podobna do instalacji zwyklej lampy, tylko tutaj masz do czynienia z długa, czesto kilkumetrową listwa.
#2018-02-19 00:39:19 

ZizaIzan

Użytkownik

z tego co sie orientuje, to takie cos instaluje sie głownie w biurach albo w galeriach handlowych, ale o mieszkaniach prywatnych jeszcze nie słyszałem:)
#2018-02-19 03:10:14 

Bydgoszczanin

Użytkownik

no ja właśnie chce czarny, żeby wyróżniał się na tle białego sufitu. To ma być nie tylko oświetlenie funkcjonalne, ale i dekoracyjne. To co, że ma być w piwnicy:)
#2018-02-19 03:48:50 

Kutryk

Użytkownik

no w sumie racja, nie pomyślałem
#2018-02-19 05:29:57 

Penelopa

Użytkownik

ja od dłuższego czasu namawiam męża żeby zainstalował mi taką szynę z reflektorem w kuchni. Mieszkamy w starej kamienicy i nasza kuchnia jest wąska, ale ma aż 6 metrów długości. W tej chwili mamy dwie lampy sufitowe, ale taka szyna wydaje mi się ładniejsza i bardziej funkcjonalna. A ile reflektorów można zamocować na takiej szynie?
#2018-02-19 08:17:33 

Kutryk

Użytkownik

to zalezy od typy szyny i jej maksymalnego obciażenia, jak byś cos takiego kupowala to najlepiej w zestawie z reflektorem. Sprzedawca od razu poinformuje, ile reflektorow można zainstalowac na jednej szynie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015